ЄБРР і НБУ домовилися підтримати український бізнес на $ 500 млн

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Національний банк України (НБУ) домовилися про своп в розмірі $ 500 млн з метою збільшення доступності фінансування в гривні для місцевих компаній, на які негативно вплинула пандемія коронавируса.

Про це йдеться в повідомленні банку.

«Своп« долар-гривня »дозволить ЄБРР отримати надійний доступ до гривневої ліквідності і надавати кредити в місцевій валюті як існуючим, так і новим клієнтам. Ці кошти будуть використовуватися для задоволення нагальних потреб компаній в ліквідності, короткостроковому оборотному капіталі і торговому фінансуванні. Видача фінансування в гривні дозволить обмежити відповідні валютні ризики », – йдеться в повідомленні.

Сторони планують, що перша транзакція в рамках цього свопу буде здійснена вже в найближчі тижні.

«ЄБРР запустив програму реагування на пов’язаний з коронавірусів криза і посткризового відновлення. Очікується, що на це будуть спрямовані всі інвестиції банку протягом 2020-21 рр. в розмірі до € 21 млрд », – відзначають у фінустанові.

Також уточнюється, що ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні і вже взяв на себе зобов’язання по наданню майже € 15 млрд в рамках 466 проектів по всій країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *