ЄБРР готовий виділити $ 90 млн на реконструкцію зрошувальної станції на Одещині

Європейський банк реконструкції і розвитку має намір виділити кошти на відновлення та реконструкцію головної насосної станції Нижньодністровського зрошувальної системи (Одеська обл.).

Про це йдеться в повідомленні Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації.

Як зазначається, під час проведення виїзної наради з представниками Мінагрополітики і облдержадміністрації, був представлений проект підтримки ЄБРР щодо відновлення та реконструкції ДПС.

«ЄБРР готовий виділити $ 92 млн на реалізацію проекту, що дозволить розширити поливні площі Нижньо-Дністровської системи з 12 до 40 тис. Га», – йдеться в повідомленні.

Як уточнюється, станція призначена для подачі води на зрошення земель в Біляївському та Овідіопольському районах. На площі 34,4 тис. Га. Водозабір з р.Дністер в с.Маяки.

ДПС потребує реконструкції:

– підводного каналу;

– водозабірної споруди;

– насосно-силового обладнання;

– напірних водоводів;

– вантажопідйомного обладнання (козловий, мостовий канал і ін.)

Білгород-Дністровський міжрайонне управління водного господарства і 2020 році має укладені договори з 56 водокористувачами.

Також уточнюється, що Департаментом агрополітики впроваджуються 12 проектів по відновленню зрошення в області, що дозволить планомірно збільшити поливні поля ще на 35 тис. Га, залучити нових інвесторів і товаровиробників. На реалізацію цих проектів планується залучення 350 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *