ЄБРР: Економіка України повернеться до зростання

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує зростання ВВП на 3,5% у 2021 та 2022 рр. Основні ризики для реалізації цього прогнозу пов’язують з повільним темпом реформ і вакцинації.

По це йдеться в опублікованому новому Звіті про регіональні економічні перспективи ЄБРР.

Відзначається, що зниження іноземного попиту в поєднанні з впливом на внутрішній попит неодноразових локдаунів обумовили падіння ВВП на 4% у 2020 р. Покращене макрофінансове управління виявилося дуже корисним у кризу та допомогло країні зберегти макроекономічну стабільність.

«Хоча у першому кварталі 2021 р. в економіці відбулося падіння на 2,2% порівняно з минулим роком через продовження локдауну, є ознаки поступового повернення до зростання у другому кварталі завдяки підвищенню цін на товарно-сировинну продукцію», — зазначає провідний регіональний економіст ЄБРР Дімітар Богов.

Обсяг промислового виробництва в січні-квітні збільшився на 1,5% порівняно з минулим роком, тоді як обсяги експорту та імпорту зросли у першому кварталі відповідно на 12% та 11%. Перекази коштів зросли в період з січня по квітень 2021 р. на 7% порівняно з минулим роком. Інфляція прискорилася у 2021 р. на тлі зростання світових цін на харчову продукцію та сягнула 9,5% у травні 2021 р., у зв’язку з чим Національний банк України двічі піднімав облікову ставку, останній раз — до рівня 7,5% у квітні 2021 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *