ЄБА пропонує під час карантину дозволити продаж електротоварів для збирання та дезінфекції

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) пропонує під час карантину дозволити продаж електротоварів для збирання та дезінфекції приміщень або територій, а також побоюється зловживань з боку контролюючих органів.

“Так, постанова забороняє роботу бізнесу, який обслуговує відвідувачів без засобів індивідуального захисту (захисних масок або респіраторів), які прикривають ніс і рот”, – вказала ЄБА в релізі в четвер.

“Тобто, виходячи з формулювання, якщо бізнес обслуговує клієнта без маски, йому загрожує не штраф, а закриття, що може бути підставою для зловживань з боку контролюючих органів”, – пояснили в асоціації.

На думку її експертів, уряду слід уточнити дане формулювання в постанові №1236 або прибрати це положення з документа.

Крім цього, оприлюднене постанову про карантинні обмеження встановлює обмеження або заборона на проведення масових (розважальних, спортивних, рекламних та інших) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України.

“У той же час, обмежується робота виставкових центрів. Але такі бізнеси мають значну податкове навантаження з податку на землю, при цьому в період тривалих карантинних заходів вони позбавлені можливості вести господарсько-економічну діяльність”, – вказала ЄБА.

На думку асоціації, що доцільним було б дозволити проведення масових заходів в приміщеннях виставкових центрів при дотриманні всіх санітарних норм.

У той же час ЄБА зазначила, що уряд прислухався до багатьох пропозицій бізнесу щодо карантинних обмежень, які вводяться в Україні з 24 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *