Після пандемії коронавируса світової м’ясної промисловості доведеться зіткнутися з новою реальністю. Ринки зміняться до нових звичок споживання, що перевірить здатність виробників адаптуватися. Основними викликами стануть збої в попиті і пропозиції, викликані проблемами карантину логістики, а також тимчасові зміни споживчої переваги.
Про це пише euromeat.
Як зазначається, глобальна торгівля зіткнеться з більшою волатильністю в цьому році. Преміальні продукти, що поставляються переробниками в сфері громадського харчування, вже постраждали від обмежувальних заходів, введених на деяких ринках, порушених спалахом. Майже 150 країн світу пережили труднощі, викликані пандемією Covid-19. Багато з них ввели жорсткі заходи щодо обмеження поширення вірусу, і деякі канали збуту були закриті. Китай швидко перейшов на онлайнові поставки, щоб задовольнити потребу споживачів у захисті перед спалахом коронавируса.
В кінці 2019 року, перед ситуацією з коронавірусів в Китаї, експерт Rabobank по тваринницькому сектору Нан-Дірк Малдер, представив свій прогноз по птахівництву в ЄС. За його словами, на ринку ЄС повинен був вирости сегмент преміальних продуктів з більш високим коефіцієнтом зростання в країнах з економікою, що розвивається. Однак, як тільки пандемія досягла Європи, цей прогноз різко змінився.
«Що стосується ринків, ми очікуємо більшого споживання домашньої птиці і збільшення продажів непродовольчих товарів з птиці. Проблеми з наявністю робочої сили і логістикою, ймовірно, вплинуть на пропозицію в найближчі місяці. Коронавірус також торкнеться глобальні поставки продуктів птахівництва, таких як кормові добавки і продукти для здоров’я тварин », – вважає Нан-Дірк Малдер.
«Ми говоримо про швидкі зміни в звичках споживачів до покупок. У більшості країн все направлено на роздрібну торгівлю. Ми працюємо над сценаріями, слідуючи прикладів, представленим на італійській та іспанській ринках, але у нас немає часового горизонту, щоб передбачити, коли і як це вплине на харчову промисловість. Так, в даний час ми спостерігаємо збільшення продажів для великих роздрібних продавців продуктів харчування через закриття громадського харчування », – говорить глава румунської асоціації рітейлерів AMRCR Джордж Бадеську.