Яблука з Донецької області пішли в Катар

Підприємство «Сади Донбасу» в березні 2020 р вперше відправило партію яблук на Близький Схід – в Катар, згодом там хочуть купувати українську черешню.

Про це повідомляє Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» на своїй сторінці в Facebook.

«Покупці поставили нам вимоги – вони люблять червоні яблука, тому 70% має становити червоний колір. Також були вимоги до упаковки – по 18 кг в ящик з підкладкою під кожне яблуко. З цим ми впоралися, але мали певні виклики. На Донеччині відсутні великі контейнери-холодильники, тому шукали в інших регіонах. В кінці на Авторефрижератори яблука відправили до Одеси, а звідти в контейнері по морю в Катар. На цю доставку пішло 27 днів », – розповів фінансовий директор ТОВ« Сади Донбасу »Сергій Остапець.

Відзначається, що яблуками з Донеччини зацікавилися інші покупці з ОАЕ, Індії, Єгипту. Зараз підприємство розглядає умови подальшої співпраці з ними.

Також великий інтерес у зарубіжних покупців викликала можливість поставки черешні. Фахівці підприємства обговорюють можливість кооперації з запорізькими і донецькими колегами, щоб зробити цю доставку на літаку. Остапець каже, від холодильника з їх складу до замовника в Дубаї черешню можуть доставити за добу.

«Черешня зберігається менше, ніж яблука. Але цей новий виклик і нові можливості одночасно. З саду ягоду необхідно швидко охолодити, так вона буде зберігатися довше. Щоб зробити поставку черешні, нам потрібна нова сортувальна лінія, у покупців ягід високі вимоги. Зараз розглядаємо варіанти будівництва лінії », – пояснив Остапець.

Крім того, в цьому сезоні «Сади Донбасу» планують збільшувати партії експортного товару і впровадити кращі практики упаковки для продажу в торгових мережах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *