Ввезення техніки та електроніки в Україну через війну впало вдвічі

З початку війни імпорт електроніки в Україну впав на 50%, а рітейлери прогнозують брак недорогої техніки, повідомляє Forbes. Наприклад, маркетинг-директор “Алло” Артур Матковський, очікує дефіциту смартфонів OPPO і vivo, планшетів, Wi-Fi-роутерів, бюджетних ноутбуків, дронів та акумуляторів.

Мережа магазинів “Фокстрот” у березні взагалі отримала важкий удар – у Гостомелі згорів склад ритейлера, знищено техніку на 600 млн грн. Наразі компанія розпродає залишки продукції. Деякі моделі смартфонів, планшетів, ноутбуків та павербанків у магазинах мережі закінчуються.

Схожа ситуація і в інших українських рітейлерів техніки та електроніки в Україні. Попит на електроніку зростає, але пропозиція не встигає: з початком повномасштабної війни волонтери та військові скупили бюджетні планшети, смартфони, зарядні пристрої, дрони та іншу електроніку.

Рітейлери та дистрибутори втратили товарні запаси через війну. Окрім “Фокстроту”, постраждав Eldorado – деякі склади на сході України у компанії розграбовані. До того ж, імпортувати нову техніку стало набагато важче.

Справа в тому, що порти, через які в Україну завозили техніку з Китаю, закрито. А авіатранспорт не працює.