Втрати врожаю кісточкових в Україні можуть досягти 80% через заморозка

Температура повітря нижче нуля, яка спостерігалася на поточному тижні практично по всій Україні, може призвести до втрати до 80% врожаю кісточкових культур і до 50% – ягідних культур.

Такий прогноз зробила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Абрикос і інші кісточкові культури (персик, черешня і навіть деякі сорти сливи) зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високих температура повітря в березні. Однак з кінця березня повернулися нічні заморозки, які були згубними для квітів кісточкових культур, адже абсолютна більшість садівників України як і раніше не мають сучасних систем захисту від заморозків. Крім того, холодна погода під час цвітіння перешкоджала запиленню садів бджолами, від чого значною мірою залежить хороший урожай кісточкових культур і їх якість », – сказала вона.

Що стосується ягід, то УПОА на цьому тижні отримала відразу кілька повідомлень від українських виробників лохини з приводу серйозного збитку внаслідок зниження температури повітря в кінці минулого місяця.

«Внаслідок аномально теплу зиму і істотного потепління протягом березня лохина в багатьох регіонах України майже почала цвісти, однак на початку цього тижня вдарили морози. Погіршило ситуацію те, що після короткочасного потепління заморозки знову повернулися », – зауважила Звєрєва.

Згідно з дослідженнями УПОА, найбільш постраждала лохина сорти «Чендлер», втрати потенційного врожаю якої в деяких регіонах оцінюють більш ніж в 50%. Також істотно постраждав сорт «Дюк», який є одним з найпопулярніших серед вітчизняних фермерів.

«Втрати по кісточкових культурах можуть досягти 80% від потенційного урожаю, по ягідним – 50%», – зазначила директор з розвитку УПОА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *