Вперше лохина в Україні відправлялася на заморозку

Численні заяви про рекордно низьких цінах на лохину в 2021 році в Україні не зовсім відповідають дійсності.

Таку думку висловили аналітики EastFruit.

«Можливо, причиною для подібних заяв учасників ринку і виробників стало порівняння цін з 2020 року, коли вони були аномально високими через різке зниження обсягів виробництва. Однак якщо порівняти оптові ціни на якісну лохину з сезоном 2019 року, то стає очевидним, що в 2019 році ситуація для виробників була гірше », – відзначають експерти.

Як уточнюється, в 2019 році з другої половини липня по другу половину серпня оптові ціни на лохину вищого сорту в Україні були стабільно на 30-50 грн / кг нижче, ніж у 2021 році. У цей період середня ціна на лохину в 2021 році склала 122 грн / кг ($ 4,6 за кг), а в 2019 році – 107 грн / кг ($ 4,3 за кг). Таким чином, продавали лохину в 2021 році в середньому на 14% дорожче в гривні і на 7% дорожче в доларах США.

«Також в цілому за сезон, за нашими оцінками, середня ціна в 2019 році склала 133 грн / кг (близько $ 5,3), а в 2021 році ціна буде ближче до 120 грн / кг (теж близько $ 5,3 за кг за поточним курсу). Таким чином, в гривнях українські виробники лохини отримають в середньому на 5% більше за свою ягоду, а в перерахунку на долари США виручка буде порівнянною », – підрахували фахівці.

У той же час відзначається, що в Україні багато виробляють сировину і змушені покладатися на посередників, які це сировина перетворюють в фінальний продукт, однак, природно, не безкоштовно. Найскладніше, за оцінками експертів, довелося тим українським фермерам, які мали недостатні обсяги для реалізації оптовими партіями на експорт або в мережі супермаркетів, а й занадто великі обсяги для реалізації безпосередньо споживачам з доставкою або навіть на оптових ринках.

«Чому ж ціни на якісну лохину в Україні не обвалилися нижче 2019 роки? Частково це обумовлено кращою забезпеченістю українських фермерів сховищами, що дозволило в періоди обвалу ціни розміщувати партії лохини на тимчасове зберігання. Та ж причина дозволяла накопичувати і укрупнювати партії, що створювало певні переваги при експорті ягоди.

Ще одна причина – це початок переробки лохини. Вперше в Україні лохина відправлялася на заморозку. Звичайно, для заморозки використовували найбільш дешеві категорії ягоди. Надходили навіть повідомлення про реалізацію лохини на заморозку за цінами близько 60 грн / кг ($ 2,25 за кг). Якби ці партії дешевої ягоди потрапили на свіжий ринок, обвалу б не вдалося уникнути навіть в сегменті ягоди високої якості. До речі, в 2020 році Україна отримала можливість експортувати заморожену лохину в Китай. Тому не виключено, що ще в цьому році ми побачимо перші поставки цієї ягоди в замороженому вигляді в Піднебесну », – припускають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *