Вперше головним ринком збуту для фруктів і горіхів з України стала Франція

У першому півріччі 2020 року основним ринком збуту для фруктів, ягід і горіхів з України вперше стала Франція, яка випередила Польщу, Німеччину і Туреччину.

Обсяг поставок до Франції зріс на 9% в порівнянні з тим же періодом 2019 року і досяг $ 12,2 млн, повідомляє EastFruit.

При цьому основним товаром, що поставляється з України до Франції з цієї товарної категорії, було ядро ​​волоського горіха, експорт якого збільшився на 19% в 2020 році.

Також значну виручку принесли поставки замороженої чорниці лісової і замороженої малини.

А ось свіже яблуко, яке Україна поставляла до Франції в попередні роки, в 2020 році взагалі не поставлялося.

Відомо, що в 2019 році за цей же період найбільшу виручку українським експортерам принесли поставки волоського горіха в Туреччину. Однак за перші 6 місяців 2020 року Туреччина різко знизила обсяги імпорту українських горіхів і відкотилася з 1 місця відразу на 4 місце в рейтингу імпортерів української плодово-ягідної продукції.

А ось поставки в Польщу, як зазначається, навпаки, виросли на 12% за рік. Найбільш різко Польща збільшила імпорт замороженої малини українського виробництва – більш ніж в 2 рази. Крім того, Польща теж почала закуповувати в Україні ядро ​​волоського горіха.

Також відзначається тривале зростання поставок горіхів і ягід в Німеччину, яка вперше піднялася на 3 місце в рейтингу з $ 6,7 млн. При цьому німецькі компанії закуповували в Україні волоський горіх (ядро), заморожену лісову ягоду, заморожену малину, заморожену суницю садову, а також сухофрукти.

У той же час поставки українських фруктів, ягід і горіхів в Білорусь продовжували знижуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *