“Vodafone Україна” купить телеком-оператора у Ахметова

Антимонопольний комітет дозволив оператору мобільних послуг “Vodafone Україна” придбати більше 50% акцій компанії “Фарлеп-Інвест”, яка управляє телеком-оператором Vega Telecom. Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

“Сукупні частки учасників концентрації на задіяних регіональних ринках не перевищують 11%. На всіх задіяних в концентрації товарних ринках, крім ринку послуг термінації голосового трафіку, існує велика кількість суб’єктів господарювання, які є конкурентами учасників концентрації і пропонують споживачам аналогічні послуги”, – сказано в повідомленні.

Згідно з ним, продавцем в рамках запланованої концентрації є SCM, до складу якої також входить “Укртелеком”, проте після здійснення угоди відносини контролю між “Фарлеп-Інвест” і “Укртелекомом” будуть припинені.

При прийнятті рішення Комітет досліджував питання наявного радіочастотного ресурсу в “Фарлеп-Інвест” і можливості подальшого його використання “Vodafone Україна”.

Було встановлено, що після завершення угоди Vodafone Україна не зможе автоматично об’єднати свої частоти з частотами “Фарлеп-Інвест” і використовувати їх, зокрема, для впровадження технології LTE / 4G. Адже використання частот “Фарлеп-Інвест” для впровадження технології LTE / 4G вимагає переоформлення відповідних радіочастотних ліцензій, значних капіталовкладень і будівництва нової радіомережі.

Також АМКУ було враховано, що здійснення концентрації буде сприяти розвитку конвергентних телекомунікаційних послуг, поліпшення якості вже наданих послуг, збільшення покриття відповідної радіомережі і швидкості передачі даних.

Група Vega – один з найбільших операторів фіксованого зв’язку України. Входить до телекомунікаційного напряму групи SCM, що належить Ринату Ахметову. Vega створена в результаті об’єднання компаній “Фарлеп-Інвест” і “Оптима Телеком”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *