Власники втратять здатність утримувати авто: в Україні накопичиться 1,5 млн зайвих машин, – економіст

В Україні ближче до зими може накопичитися близько 1,5 млн “зайвих” автомобілів, які власники продаватимуть через нездатність утримувати. Причина – падіння економіки, і, відповідно, доходів громадян, вважає старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай.

Він зазначив, що рішення про скасування безкоштовної розмитнення авто є правильним.

“У нас в країні вже до зими буде зайвих 1-1,5 млн авто, які власники будуть готові продати/дати в користування хоч за якісь гроші”, – написав Гайдай у Facebook.

За рік економіка впаде приблизно на третину. Реальні доходи громадян знизяться, і близько 10% автовласників втратить можливість чи необхідність обслуговувати та заправляти свої машини. Це 1 млн автомобілів з 10 млн, що знаходяться в Україні.

Окрім того, вітчизняний вторинний ринок поповниться тисячами машин, власники яких виїхали за кордон. Плюс тисячі авто простоюють на таксопарках у Києві та на заході України. Тоді як знищеними внаслідок війни вважаються близько 2% машин.

“Вважаю, що на тлі цього, на тлі жорсткого дефіциту бюджету та платіжного балансу стимулювати подальше ввезення авто (крім тих, хто потребує армії) на рівні державної політики, було б безглуздо”, – каже Гайдай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *