Вітчизняні рисівники починають переорієнтуватися на експорт

Останнім часом в Україні заходить багато італійських та турецьких сортів рису, так як вітчизняні рисівники починають переорієнтуватися на експорт.

Про це AgroPortal.ua повідомив заступник директора ТОВ «Славич-А» Олег Алексєєв.

«Для продажу за кордон потрібно вирощувати велику, красивий рис, та й на нашому ринку він вище в ціні. Покупці не дуже вникають в якість і інші показники і вибирають продукт виключно за візуальними ознаками », – зазначає Олег Алексєєв.

Сорти іноземної селекції «Славич А» планує сіяти вже в цьому році. «Постачальники посівного матеріалу турецькі, а країна походження сорту – Італія. В Україні основний посевмат потрапляє з Туреччини. Не секрет, що його ввозять не зовсім офіційно через багатьох складнощів в оформленні та реєстрації, необхідність проходження фітосанітарного контролю та інших процедур. Тому велика частина рису на насіння завозиться під виглядом товарного ».

Як і більшість українських рисівників, готову продукцію реалізують машино-нормами по 22 т. «Співпрацюємо з основними українськими ритейлерами: наш рис потрапляє і в« АТБ », і в« Фоззі ». Якщо на упаковці вказано, що рис український, він вирощений або на Херсонщині, або в Кілійському районі Одеської області », – говорить заступник директора ТОВ« Славич-А ».

У Херсонській області вирощуванням рису займаються близько 15 господарств, в Одеській – близько 10.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *