Виручка України від агроекспорту перевалила за $ 20 млрд

Україна за 11 місяців 2019 р експортувала агропродовольчої продукції на суму $ 20,2 млрд. Це вже перевищило показник за підсумками повного 2018 року, коли рекордної стала вартість аграрного експорту на суму $ 18,8 млрд.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в соощеніі інституту.

За його словами, також оновлений історичний рекорд поставок вітчизняної продукції сільського господарства в Європейський Союз. Якщо в минулому голу в країни цього регіону було експортовано продуктів і продовольства на $ 6,3 млрд, то за січень-листопад 2019 року ці фірми досягли $ 6,8 млрд.

«Як і раніше найбільші доходи українським експортерам приносять продажу на зарубіжних ринках зернових культур ($ 8,6 млрд), насіння олійних ($ 2,3 млрд), рослинного масла ($ 4,2 млрд), залишків і відходів харчової промисловості ($ 1,4 млрд ) і м’ясопродуктів ($ 0,7 млрд) », – повідомив експерт.

Оскільки календарний рік ще не завершився, всі перераховані показники будуть збільшені, сформувавши остаточні підсумки вітчизняного агропродовольчого експорту, які і стануть новим орієнтиром для галузі, підсумував Микола Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *