Виробництво цукру в Україні скоротилося майже на 20%

Українські підприємства в 2019/20 МР виготовили 1,48 млн т цукру, що на 19% менше ніж роком раніше.

Про це йдеться в повідомленні НАЦУ «Укрцукор».

«Всього в сезоні працювало 33 цукрових заводи, які переробили 9,84 млн т цукрового буряка. Це майже на третину менше ніж роком раніше. Як бачимо, суттєве зменшення кількості сировини спричинило за собою скорочення виробничих потужностей і, як наслідок, зменшення виробництва цукру в цілому », – прокоментувала заступник голови правління НАЦУ« Укрцукор »Руслана Яненко.

За словами експерта, такий результат є досить прогнозованим, адже світовий профіцит цукру, який тривав останні три роки суттєво вплинув і на український ринок – маємо скорочення посівних площ під цукровим буряком на 20% і зменшення кількості сировини.

Крім того, 9 переробних підприємств цього року не запустилися, виробничий сезон також скоротився майже на місяць, а це, безумовно, відіб’ється на собівартості виробництва цукру, адже мінімально цукровий завод повинен відпрацювати 100 днів, щоб покрити витрати на запуск.

Традиційно, трійка лідерів виглядає незмінно Вінницька обл. – 331,9 тис. Т, Хмельницька обл. – 192,8 тис. Т, а замикає трійку Тернопільська обл. з показником 186,4 тис. т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *