Виробництво свіжих молочних продуктів припинило зростання

Знижений попит буде відчуватися в продажах свіжих молокопродуктів ще пару тижнів. Але вже до другої половини вересня продажі виростуть.

Кетому активно готуються оператори ринку, проводячи переговори з торговельними мережами щодо цін на молочну продукцію, говориться в повідомленні «Інфагро».

«Помітне подорожчання продукції з незбираного молока можна очікувати лише через місяць, а ось собівартість виробництва збільшиться вже на наступному тижні через передбачуваного подорожчання сировини», – прогнозують аналітики.

В кінці липня в прайсах провідних гравців в основному фігурують такі цінові рівні:

  • молоко 2,5%, плівка – 25,0-27,0 грн / л;
  • кефір 2,5%, плівка – 29,0-31,0 грн / л;
  • сметана 15%, плівка – 67-72 грн / кг;
  • сир 9% – 113-125 грн / кг.

Уточнюється, що продажі свіжих молокопродуктів в червні були традиційно гірше травневих, але трохи краще, ніж у 2020 році.

«Підводячи підсумки першого півріччя, змушені констатувати припинення тренда зростання виробництва свіжих молокопродуктів. Цифра залишилася на рівні січня-червня 2020 року – близько 503 тис. Т. При цьому кісломолочнікі стабільні в показниках (222 тис. Т), виробництво молока зменшилось на 2% (230 тис. Т), а випуск сиру виріс на 6% (44 ти ст).

У складних умовах цього року не всі оператори навіть з категорії великих змогли зберегти стабільні позиції. З ТОП-10 чотири компанії помітно знизили показники, а відчутне зростання показали три компанії », – додають Аналітки.