Виробництво сирів падає під тиском імпорту

Продажі вітчизняних сирів в останні тижні року помітно збільшилися, але все одно вони набагато нижчі за обсяги, що продавалися в грудні минулих років.

Заважає продажам дорожнеча товару, і ще більше — величезна пропозиція імпортної продукції, повідомляють аналітики «Інфагро».

«Більшість сироварів у другій половині грудня зуміли вкотре збільшити ціни на звичні 5%. Наприкінці грудня дистриб’юторам традиційні сири відвантажувалися переважно по 185-195 грн/кг», — повідомляють експерти, зазначаючи, що роздрібні ціни збільшаться до 240 грн/кг.

«Незважаючи на зростання собівартості, навряд чи сиророби ризикнуть і надалі збільшувати ціни у січні. Чергове подорожчання можливе не раніше лютого, і якщо до того часу скоротиться імпорт сирів», — прогнозують спеціалісти.

А поки що у конкуренції з імпортом вітчизняним виробникам доводиться незмінно скорочувати випуск сиру. У листопаді зварили лише 8,6 тис. т сичужних сирів та сирних продуктів, що на 17% менше за листопадовий показник 2020 року. У грудні-січні виробництво буде ще скромнішим, прогнозують в «Інфагро».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *