Виробництво молока з початку року скоротилося майже на 5%

В Україні за підсумками перших двох місяців 2021 р вироблено 1,06 млн т молока. Це на 4,8% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока з посиланням на дані Держстату.

«Загальну динаміку продовжують тягнути вниз дані від господарств населення. Там за розглянутий період було вироблено на 7,4% менше молока, ніж в 2020 році – тільки 621,5 тис. Т проти 671 тис. Т в минулому році », – відзначають аналітики.

У той же час, промисловий сектор за відповідний період забезпечив 434,4 тис. Т молока, що лише на 0,9% менше торішніх показників, незважаючи на скорочення поголів’я корів в промислових МТФ на 1,9% (424,5 тис. Корів ).

Загальна структура виробництва молока між присадибною і промисловим секторами поки розподіляється як 41,2% до 58,8%.

За підсумками січня-лютого поточного року наростити виробництво промислового молока вдалося:

– Тернопільщині (+ 11,9%; 17,9 тис. Т);

– Вінниччині (+ 5,7%; 35,4 тис. Т);

– Запорізької області (+ 3,9%; 5,3 тис. Т).

У той же час, на третину скоротили виробництво господарства Чернівецької області – 1,2 тис. Т.

Аналітики відзначають, що в цілому ринок на початку весни характеризується дефіцитом молока-сировини і невизначеністю майбутніх перспектив.

«Не дивлячись на те, що світові молочні економісти прогнозують зростання цін на молочну продукцію, Україна все більше віддаляється від світових трендів: через втрату позиції нетто-експортера, ціноутворення в більшій мірі залежить від ситуації на внутрішньому ринку. Крім того, до цих пір до кінця не зрозумілі правила гри, за якими буде працювати ринок з початком ринку землі. Поки ж агроринок прилаштовується до нової моделі оподаткування в 14% », – відзначають експерти.

Що стосується господарств населення, то за два місяці поточного року позитивну динаміку виробництва показали тільки дві області – Тернопільська та Хмельницька – плюс 2,8% і 0,6%, відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *