Виробництво молока в Україні досягло рекордного мінімуму

Україна за підсумками 2019 р рекордно скоротила виробництво молока – до 9,69 млн т, або на 3,7%. Переробники недоотримали 377,1 тис. Т сировини.

Про це, спираючись на дані Держстату, повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

«Всі роки незалежності українська молочна галузь демонструє скорочення виробництва молока. Однак саме в 2019 р вперше зафіксували такі рекордні темпи падіння, коли загальний збір молока «не дотягнув» до позначки в 10 млн т », – відзначають експерти.

Причиною стало скорочення поголів’я дійних корів через невизначену ситуацію з ринком землі і обсягами державної підтримки на 2020 р

«Деякі підприємства повністю закрили молочний напрямок бізнесу або максимально скоротили поголів’я, поки що низькопродуктивної худоби, для акумуляції коштів. Значна кількість ферм заморозили інвестиційні інфраструктурні проекти, є і такі, які повністю розчаровані державною політикою в ?? сфері підтримки тваринництва і розглядають питання закриття молочного бізнесу », – відзначають в асоціації.

Серед населення скорочення виробництва молока відбувалося через низьку ціну на Населенческій сировину. До цього додалася трудова іміграція, счніженіе чисельності населення і небажання селян утримувати худобу.

В цілому, наймасштабнішим скорочення виробництва сировинного молока було в господарств населення, де падіння склало 4,6%, а це – 339,3 тис. Т. У 2019 загальний удій в приватному секторі склав 6,97 млн ​​т.

Серед молочно-товарних ферм скорочення виробництва було менше – 3,7%, до 2,72 млн т. З річними втратами 37,8 тис. Т. Зниження виробництва сировинного молока відбулося в більшості регіонів країни.

За прогнозами аналітиків в 2020 р очікується подальше скорочення виробництва сировинного молока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *