Виробництво квітів в Україні опинилося під загрозою через карантин

Тепличний комплекс троянд «Асканія-Флора» (Київська обл.), Що входить групу компаній «Асканія», планує знищити більшу частину готової продукції через введені в Україні карантинних обмежень і різкого падіння попиту.

Про це повідомив комерційний директор комплексу Віктор Федоренко, передає «Інтерфакс-Україна».

«У зв’язку з карантинними заходами різко впав попит на квіти. Наш ринок збуту більш ніж на 90% зосереджений в Україні, а зараз він зменшився до мінімуму, в кілька разів скоротилися відвантаження троянд. За 20 років роботи підприємства ми вперше стикаємося з такою ситуацією.

Велика частина готової продукції, на жаль, буде знищена. Ускладнює ситуацію і те, що троянди мають обмежений термін зберігання – всього сім днів, за цей час квітка обов’язково потрібно продати », – сказав він.

За словами Федоренка, актуальним сьогодні є питання про збереження троянд як культури, так як підтримувати роботу теплиць в належному стані в умовах тотальної збитковості затратно. Вирощування квітів в теплицях вимагає багато ресурсів, левова частка витрат припадає на опалення і освітлення.

«Ми не знаємо, скільки зможемо протриматися в таких умовах. Це залежить від того, як довго триватиме карантин. Сьогодні ми намагаємося зменшити витрати, але вимикання освітлення і зниження температури дуже негативно вплине на культуру. Важко сказати, чи зможемо ми її відновити », – зауважив комерційний директор« Асканія-Флора ».

Федоренко зазначив, що при найгіршому сценарії розвитку ситуації надзвичайно мало тепличних підприємств взагалі зможуть відновити свою роботу після закінчення карантину в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *