Виробництво курятини в МХП просіло на 7%

Агрохолдинг МХП за підсумками I кв. 2021 року виробив 166,6 тис. Т курятини, що на 7% менше аналогічного показника минулого року (178,64 тис. Т).

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Як зазначається, загальний обсяг продажів курятини січні-березні 2021 р залишився відносно стабільним, але знизився на 2% і склав 154,37 тис. Т, в основному через зменшення продажів на внутрішньому ринку на 5% до 72,1 тис.

«Ряд спалахів пташиного грипу в Україні в I кв. 2021 р викликав тимчасове припинення експорту з України в ЄС. З метою пом’якшення несприятливого впливу на діяльність і прибутковість МХП, керівництво компанії вирішило збільшити виробництво маленької тушки і експорт на ринок країн Близького Сходу (вибірка зросла з 25% в I кв. 2020 г. (2020 р .: 39%) до 56% в I кв. 2021 г.) », – йдеться в повідомленні.

В результаті, експорт курятини залишився стабільно високим рік до року і склав 82,26 тис. Т. Продажі в країни Близького Сходу зросли на 73% в порівнянні з попереднім роком (головним чином завдяки збільшенню продажів в КСА).

Середня ціна на курятину в I кв. 2021 р склала $ 1,36 за 1 кг, без ПДВ і залишилася на тому ж рівні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Обсяг продажів ковбас і готової м’ясної продукції в I кв. 2021 р залишився відносно стабільним, однак зменшився на 3% і склав 7,6 тис. Т. Зменшення обсягу продажів було компенсоване зростанням середньої ціни на ковбаси та готову м’ясну продукцію на 10%, що склало 75,59 грн за 1 кг, ( без ПДВ) в порівнянні з 68,90 грн за 1 кг (без ПДВ) в I кв. 2020 року.

Обсяг продажів напівфабрикатів в I кв. 2021 р збільшився на 4% і склав 4,18 тис. Т. Середня ціна виросла на 7% і склала 43,03 грн за 1 кг (без ПДВ).

Потужності компанії з виробництва курятини європейського операційного сегмента (РР) склали 24,7 тис. Т м’яса курки та індички, що на 3% вище в порівнянні з минулим роком, в той час як продажі курятини склали 16,04 тис. Т (+ 6 %). Це обумовлено збільшенням виробництва курячого м’яса, після розширення потужностей в Хорватії і Сербії. Ціни залишилися відносно стабільними, але зменшилися на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склали 2,48 € / кг.

У той же час, за звітний період продажу соняшникової олії МХП знизилися на 31% і склали майже 56 тис. Т, в основному в результаті зменшення виробництва олії, викликаного зменшенням частки соняшникової шроту в комбікормі (зміна рецепта), що частково було компенсовано зміною в структурі умов поставки. Експорт соєвого масла збільшився на 4% і склав 11,15 тис. Т.

Для довідки: Агрохолдинг МХП – провідний виробник курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє і контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових і олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також займає провідну позицію в рослинництві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *