Виробництво борошна нижче на 22%: Дніпропетровщина випала з регіонів-лідерів

Понижательная тенденція в мукомольном виробництві зберігається на початку 2021/22 МР в Україні. У липні поточного року в країні було вироблено 91,1 тис. Т пшеничного борошна, що на 22% нижче за показник аналогічного періоду роком раніше (117,1 тис. Т).

Про це з посиланням на дані Держстату повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ».

Як зазначається, традиційно лідерами з виробництва борошна є Харківська, Вінницька, Київська та Дніпропетровська області, на їх частку щосезону припадає близько 50% всього борошномельного виробництва країни. Однак в липні 2021 р Дніпропетровська область в рейтингу борошномельних регіонів зайняла лише 8 позицію, зробивши всього 3,7 тис. Т пшеничного борошна проти 12,4 тис. Т в липні 2020/21 МР (-70%).

«Відповідно, в четвірку основних виробників даної продукції на старті нового сезону увійшли Вінницька, Харківська, Київська та Запорізька області. Сумарний обсяг виробництва ними борошна склав 48,2 тис. Т, що на 13% нижче за показник аналогічного періоду роком раніше », – відзначають експерти.

Скорочення виробництва борошна призвело і до знижувальної динаміки в експорті даної продукції з України. У період з липня по серпень 2021/22 МР на зовнішні ринки було відвантажено лише 23,9 тис. Т української пшеничного борошна, що на 32% поступається показнику аналогічного періоду сезоном раніше (35,2 тис. Т).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *