Виробники ягід розраховують на експорт

Незважаючи на пандемію коронавируса українські виробники ягоди в цьому сезоні сподіваються на експорт лохини в свіжому вигляді і в цілому замороженої ягоди.

Таку думку висловив директор компанії «Українська ягода» Тарас Баштанник під час онлайн-конференції «Ягоди і COVID-19: вплив на ціни, виробництво і торгівлю».

«На зовнішні ринки зі свіжої ягоди експортується тільки лохина. Головні ринки – Нідерланди і Великобританія, а також Білорусь. Наші очікування, що ягода буде експортуватися. Інше питання, якщо всі основні країни постачальники лохини впораються із завданнями і знайдуть людей для збору ягоди, зберуть, а ринки споживання впадуть, тоді буде проблема », – припускає Тарас Баштанник.

Відносно внутрішнього ринку свіжої ягоди, він відзначає, що все буде залежати від того, чи відкриються ринки до початку сезону реалізації.

«Прогноз по ринку замороженої ягоди більш оптимістичний: якщо навіть карантин триватиме, то у заморозки менше ризиків. І якщо будуть проблеми зі свіжими ягодами, то не виключено, що в цьому році виробники почнуть заморожувати і лохину », – зазначає Тарас Баштанник.

За його словами, при найбільш негативному розвитку сценарію – при відсутності експорту, компанія «Українська ягода» планує заморожувати полуницю і малину, і налагоджувати збут на внутрішньому ринку до відновлення експорту.

Як зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, якщо в країнах з великим виробництвом ягід до початку сезону не будуть відкриті канали збуту, то «заморозчікі» матимуть дуже велика кількість сировини.

«Питання тільки в тому – чи будуть у них гроші щоб закупити цю сировину. У багатьох країнах доступ до кредитних ресурсів ускладнився або практично втрачено », – підсумував експерт.

Для довідки: Компанія «Українська ягода» займаємося ягодою з 2012 року і є лідером в Україні в сегменті свіжої та замороженої ягоди. Площа під ягодами становить 4 га. Основні ягоди – лохина, малина, полуниця, також є черешня, жимолость і червона смородина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *