Виробники споживчих товарів шукають способи замінити пластикову упаковку на паперову

Компанії-виробники споживчих товарів все частіше замінюють пластик паперової упаковкою, але при цьому стикаються з труднощами в спробі захистити продукти від цвілі і вологості.

Скорочення пластикових відходів являє собою серйозну проблему для виробників продуктів харчування, напоїв, чистячих спреїв і засобів особистої гігієни, оскільки вони стикаються з нормативними вимогами і пильною увагою з боку споживачів. У відповідь на це такі компанії, як Nestle і Unilever, переходять на паперову упаковку в якості альтернативи важко переробляється пластику.

Керівники компаній говорять, що вибирають папір, тому що вона проводиться з біомаси – поновлюваного джерела – і її легко переробити, в той час як споживачі не плутаються, в якій контейнер її викидати. Папір і картон все частіше замінюють пластикові соломинки, пакети, лотки для фруктів і целофан для упаковки пляшок.

За прогнозами, ця тенденція буде зростати, особливо в Європі, де вводиться нові нормативи для обмеження пластикових відходів, в тому числі податок у Великобританії на пластикові пакети. За оцінками швейцарського фінансового холдингу UBS, паперова упаковка може зайняти 11% ринку пластикової упаковки в Європі – вартістю близько $ 9,4 млрд. – в період між 2021 і 2031 роками в таких секторах, як продукти харчування, напої та засоби особистої гігієни. У світовому масштабі за цей проміжок часу папір може зайняти частку ринку вартістю $ 38,7 млрд.

Тим часом у паперу є серйозні недоліки. Вона не має захисні властивості, які зберігають продукти харчування свіжими, тобто вона не здатна замінити самий важко переробляється пластик, який використовується для упаковки чіпсів, дитячого харчування і деяких інших товарів.

“Пластик дуже зручний. Він водостійкий, жиростійкий, легко запечатується, – заявив Патрік Лінднер, керівник відділу інновацій в американській пакувальної компанії WestRock зі штаб-квартирою в Атланті, якого цитує газета The Wall Street Journal. – Надати папері характеристики пластика – це величезна технологічна задача “.

Одна з технологій, яку зараз розвивають – використання паперу з поліетиленовим покриттям, щоб зробити її стійкою до кисню, рідин, вологості і жирам. Однак надання папері властивостей пластика може ускладнити її переробку.

Компанія Nestle, найбільший в світі виробник упакованих продуктів харчування, почала використовувати папір з поліетиленовим покриттям замість тієї, що поєднувала в складі пластик і алюміній, для батончиків Yes! і какао-порошку Nesquik. Це покриття, хоч і пластикове, розчиняється в процесі переробки, говорить глава інституту Nestle по упаковці Герхард Нідеррейтер.

Однак вона все ще використовує багатошарову упаковку, яка містить пластик, для таких продуктів, як розчинна кава або дитяче харчування, зберігання яких є більш складним процесом. Nestle поки не знайшла таку технологію, яка забезпечувала б достатній захист від кисню і вологи і не допускала б втрату поживних речовин.

У минулому році нідерландська Unilever почала продавати товари своєї марки Carte d’Or в паперовій упаковці з покриттям з кукурудзяного крохмалю, щоб зберегти морозиво в умовах холоду і вологи. Цю картонну упаковку можна переробляти на целюлозно-паперових комбінатах і компостувати на підприємствах, стверджує компанія.

Тим часом поки ці перетворення обмежуються окремими позиціями і лише деякими країнами.

Керівники компаній заявляють, що термін придатності і клімат є великими перешкодами для більш широкого використання паперу. Так, відносно помірна вологість і температури в Європі більш сприятливі для паперової упаковки, ніж в деяких районах Азії та Африки, говорить Нідеррейтер.

У свою чергу, виробники пластика стверджують, що папір являє собою загрозу для навколишнього середовища, і її виробництво вимагає більше ресурсів. Проблема збезлісення, яка залишається приводом для занепокоєння, може посилитися, якщо виробники будуть використовувати папір в промислових масштабах.

Одна з альтернатив поліетиленовому покриттю – легко знімаються пластикові вкладиші. Ірландська компанія Smurfit Kappa Group, яка розробила цей вид упаковки, стверджує, що використання поліетиленового покриття може привести до зростання обсягу відходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *