Виробники спаржі не можуть наситити внутрішній ринок

Україна експортує вкрай незначна кількість спаржі. Переважно це відбувається в кілька країн. Близько 53,5% всього експорту української спаржі доводиться на американську Гайани. Причому для цієї країни імпорт української спаржі становить лише 0,22% від її загального імпорту.

Про це повідомляє Tridge.

Відповідно до даних, близько 46% української спаржі експортується в Сінгапур. Однак, як і у випадку з Гайаною, імпорт спаржі з України тут становить менше 1%.

«На сьогоднішній день про експорт не може бути й мови. Це пов’язано з тим, що Україна досі імпортує велику кількість спаржі. Хоча щорічно площі під нею досить швидко збільшуються. Якщо в 2014 році на всю країну було всього 5 га спаржі, то на сьогоднішній день тільки у одного мого знайомого – близько 100 га. І навіть не дивлячись на це, українські фермери досі не змогли наситити внутрішній ринок », – зазначає глава ФГ« Шафран Любимовський »Віталій Шакало.

Згідно з даними Держстату, в Україні в 2019 році обсяг виробництва спаржі склав 13,1 тис. Ц. З них 11,4 тис. Ц – це сільськогосподарські підприємства. Середня врожайність близько 37,7 ц / га.

«На жаль, Україна поки відстає за темпами виробництва спаржі. Однак останнім часом збільшується її популярність і у нас. Просто люди хочуть споживати смачну, здорову та корисну їжу. Ту, в якій багато вітамінів і мінеральних речовин », – зазначає Віталій Шакало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *