Виробники підняли якісні показники молока

В Україні на переробку в минулому році надійшло 3,8 млн т молока, що на 9,1% менше, ніж в 2018 р

У сільгосппідприємств куплено 2,6 млн т (-4,0% до минулого року), у населення 0,85 млн т (-21,8%), повідомляє «Інфагро».

Як відзначають аналітики, пропозиція молока для переробки в Україні насправді скоротилося на 8-9%, в т.ч. за рахунок падіння поставок від населення. Згідно з розрахунками «Інфагро», обсяги пропозиції молока для галузі в 2019 в натуральному вираженні склали близько 3,5 млн т, а в перерахунку на базові показники жиру і білка (3,4% і 3,0%) – 3,7 млн ​​т .

«Цікаво, що, як і по всій Європі, в 2019 році істотно зросли показники молока від сільгосппідприємств по жиру і білку. За результатами року жир виріс на 0,05% до 3,66%, білок на 0,02%, до 3,13%. Однозначно, тут справа як в гарній погоді, що спостерігається протягом усього 2019 року, так і в скороченні низькопродуктивної поголів’я худоби, що дозволило підняти середні показники по категорії », – відзначають експерти.

Незважаючи на спроби переговорів по зниженню закупівельних цін, вартісні діапазони по країні в середині лютого залишаються на колишніх значеннях. Для сільгоспвиробників він становить 9,50-11,20 грн / кг з ПДВ, молоко вироблене в господарствах населення переважно продається за цінами в діапазоні 6,00-6,50 грн / кг, без ПДВ.

«Переговори про зниження закупівельних цін тривають, напевно, в другій половині місяця на ринку будуть спотові перегляди. А поки аграрії повністю диктують свої умови в молочній галузі країни. І так буде до тих пір, поки конкуренція на ринку сировини не виросте. Це може статися або через відчутного збільшення цими ж аграріями виробництва молока, або за рахунок зростання імпорту готових молокопродуктів до такого рівня, коли українським молочним заводам вже не потрібно буде їх молоко », – вважають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *