Виробники ожини задоволені сезоном

Україна отримала хороший урожай ожини – виробники задоволені ціною і врожайністю. Незважаючи на те, що це нішева культура, плантації будуть розширюватися.

Про це повідомляють експерти і виробники, пише Agravery.com.

«Врожайність ожини приблизно в 4 рази вище врожайності малини при практично однакових затратах на вирощування, а це значить, що фермер, який вирішив вирощувати якісну сортову ягоду, має шанси отримати високий дохід. При цьому сортова ожина є також цілком транспортабельної культурою », – вважає директор Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

На сьогодні площі під ожиною незначні. Офіційної статистики по ожині Україна не має. Фахівці одностайно погоджуються з показником в 200 гектарів.

Щодо цін – в період масового збирання ягоди українськими господарствами в кінці червня-початку липня ожина реалізовувалася на ринку в ціновому діапазоні 4,12-5,62 $ / кг.

«У цьому сезоні ожина істотно не постраждала від погодних катаклізмів. Зараз на оптових ринках ця ягода пропонується по 60-70 грн / кг. Однак, за словами гравців ринку, сезон цієї ягоди триватиме ще не більше двох тижнів », – каже керівниця асоціації« Ягідництво України »Ірина Кухтіна.

У свою чергу фермер з Херсонщини Сергій Трофименко, який має 1 га під ожиною, заявив, що урожаєм задоволений.

«У мене рік насадженням ожини, вони сильно підмерзли в цьому сезоні. Культура двічі потрапила під мороз, думав, що врожаю не отримаю, ще 10 травня були сильні заморозки. Але ожина вистояла, і ми навіть отримали хороший урожай – в результаті зібрали вдвічі більше, ніж очікували. Урожайність склала 1,2 кг з куща – це хороший показник для ожини першого року. У мене ранній сорт Натчез », – зазначає він.

Експерти кажуть, що при звичайній врожайності культури 20-40 т / га в цьому році врожайність ожини ближче до верхньої межі – 40 т / га.

За словами фермера, ожини в Україні буде все більше.

«Проблем з реалізацією цього року не було, хоча я цього боявся. Нинішня ціна на ожину була хорошою, наші сусіди побачили, що ягода прибуткова, тому все село посадить ожину на наступний рік », – резюмує виробник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *