Виробники овочів вважають невдалим сезон 2019/20

Українські виробники овочів так званого «борщового набору» вважають сезон 2019/20 років переважно невдалим для себе.

Про це повідомляють в Українській плодоовочевої асоціації, передає EastFruit.

«На сьогоднішній день про зростання доходів можуть говорити лише ті виробники картоплі, які не вирощують інших видів традиційних овочів, за умови, що вони отримали непоганий урожай картоплі, звичайно», – каже представник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Семен Крамаренко.

Він зазначив, що багато картопляри займаються також вирощуванням і овочів, таких як морква, буряк, капуста і цибуля.

«Але ціни на ці товарні позиції дуже сильно впали в порівнянні з минулим роком. Тому втрати на овочах, як правило перевищували додаткову виручку від реалізації картоплі », – зазначає експерт.

За даними аналітиків, оптові відпускні ціни на капусту в Україні в даний час вже в середньому в три рази нижче, ніж в цей же час роком раніше. Продати морква теж дуже складно, і ціни на неї за рік впали в середньому в два з половиною рази.

Аналогічна ситуація по столовому буряку – овочівники скаржаться, що попит на неї невисокий, а ціни також знизилися в два-три рази в середньому в порівнянні з цим же часом минулого року. При цьому певна активізація попиту на ці товари в даний час початку намічатися.

Лише небагатьом краще ситуація і по цибулі ріпчастої. Хоча попит на цю овочеву культуру краще, ніж на моркву, буряк і капусту, але ціни зараз набагато нижче, ніж роком раніше. Позитивною новиною є початок експортних відвантажень цибулі в останні дні, що дає надію на підвищення цін на цибулю в весняний період.

А ось ціни на картоплю в Україні в даний час залишаються стабільними, після істотного зниження в кінці грудня. Як правило реальні відвантаження з господарств ведуться по 7 грн / кг (29 центів США), хоча в південних і східних регіонах оптова ціна на картоплю на 1 грн / кг (4 центи США) вище. Таким чином ціни на картоплю в даний час всього на 15% вище, ніж роком раніше на цю ж дату. А ось у вересні-жовтні 2019 роки продати картоплю можна було в півтора рази дорожче, ніж зараз і тоді різниця в цінах по відношенню до попереднього року становила 400%.

«Тому, поки що, слід погодитися з тим, що овочівники і картопляри України навряд чи можуть записати собі в актив цей сезон», – відзначають аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *