Виробники назвали перспективні напрямки в ягідництва

Висока ціна на чорну смородину сприяє розширенню насаджень в Україні. Найбільшим попитом користуються сорти, які підходять під механізований збір врожаю.

Про це AgroPortal.ua. повідомила засновниця ФГ «Майво» Майя Тулайдан.

«В Україні не вистачає цієї ягоди, оскільки на півдні багато смородини вигоріло, а на сході були сильні морози», – пояснила вона.

У розпліднику ФГ «Майво» на Івано-Франківщині вирощують саджанці жимолості, обліпихи, смородини, агрусу, червоної смородини. Сорти смородини – польські, які підходять під механізований збір – Орес, Тібен, Тісель, Рубен.

«Вони не обсипаються і дуже перспективні. Оптова ціна на однорічний саджанець – від 8 грн. Також набуває популярності аронія червона і обліпиха. Дуже багато садівників хочуть їх висаджувати в зв’язку з тенденцією до здорового харчування », – розповідає Майя Тулайдан.

Керівник ягідного господарства в Тернопільській області, де під смородиною знаходиться 45 га, Юрій Качунь переконаний, що чорна смородина ніколи не втрачала свого значення. Підвищений попит, який спостерігався минулої осені на саджанці, він пояснює тим, що основні насадження смородини в Україні були закладені в 2010-2013 роках, і термін експлуатації добігає кінця, тому зараз з’являються нові плантації.

«Чим вища ціна, тим вище попит на саджанці. Минулої осені смородину всю розкупили, всі сорти. Попит в цьому році буде залежати від ціни. Поки збираємо замовлення », – пояснив Юрій Качунь.

«У минулому році ціна на смородину на свіжому ринку була дуже високою, до 70 грн / кг, це пов’язано з неврожаєм і масовим викорчовування насаджень. Тому інтерес до чорній смородині відроджується, розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник. – Українська смородина актуальна тільки для реалізації в свіжому вигляді, так як в сусідній Польщі істотне перевиробництво замороженої ягоди ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *