Виробники молочної продукції ініціюють спецрозслідування зростаючого імпорту

Група з 14 виробників молочної продукції підготувала заяву для проведення спеціального розслідування зростаючого імпорту в Україну для захисту внутрішніх виробників, повідомив глава Союзу молочних підприємств України (СМПУ) Вадим Чагаровський агентству “Інтерфакс-Україна” в п’ятницю.

“В Україні було поставлено 47 тис. Тонн сирів, 28 тис. Тонн цільного молока, 12 тис. Тонн масла (в 2020р – ІФ). Якщо перевести все це в сировині, в молоко, то реально ми отримали по імпорту 1 млн тонн молока . Українська переробна промисловість, за попередніми даними, переробила в 2020 році 3,7 млн ​​тонн молока, тобто 1 млн тонн молока – це майже 30% від того, що сьогодні переробляє українська молочна галузь за рік “, – зазначив глава СМПУ.

Чагаровський наголосив, що українська молочна галузь і молочне тваринництво переживають кризу, а молокопереробні підприємства в країні не мають власних ресурсів для розвитку і працюють на межі збитковості. З цієї причини молокопереробні підприємства не цікаві для великого бізнесу, тому найближчим часом навряд чи будуть відбуватися угоди з їх купівлі і продажу, додав глава асоціації.

Він вказав, що кількість молокопереробних підприємств в Україні до 2019 року скоротилося майже вчетверо – до 178, і припустив, що за півтора року з моменту публікації статистичних даних закрилося ще приблизно 15-20 підприємств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *