Виробники меду можуть розраховувати на гранти від міжнародних проектів

У минулому році три виробника меду отримали грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Всього за 3,5 року в рамках проекту відбулося 147 заходів по бджільництву, в яких взяли участь понад 7,7 тис. Бджолярів.

Про це AgroPortal.ua повідомив керівник Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Дмитро Ніколаєв.

«Наш проект працює з виробниками фруктів і овочів, але однією з головних його завдань є об’єднання зусиль виробників, підтримка малого і середнього бізнесу, кооперація між виробниками. Три роки тому ми вирішили, що неможливо поліпшити роботу виробників фруктів і овочів, не привертаючи до цього бджолярів, адже це синергія, яка допомагає двом галузям », – розповідає Дмитро Ніколаєв.

За його словами, на даний момент учасниками Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва є 4469 бджолярів півдня України. Основний фокус в роботі з бджолярами спрямований на розвиток бізнес-складової в діяльності виробників меду, зокрема, розширення і розвиток можливостей по створенню додаткової вартості, доступ до ринків з більш високою прибутковістю за допомогою об’єднання і консолідації зусиль.

«Ми радимо виробникам концентруватися не тільки на виробництві меду, а на можливостях, які існують по запиленню і виробництва інших продуктів бджільництва. Ми живемо в час, який змінить життя кожного виробника, і ми повинні шукати нові можливості і засоби щодо реалізації продукції і пошуку нових ринків збуту », – говорить Дмитро Ніколаєв.

Також проектом UHBDP велика увага приділяється поліпшенню методів виробництва і технологій, удосконалення виробництва, сприяння розвитку взаємовідносин з постачальниками. Для цього бджолярам пропонується купувати матеріальні ресурси через програму електронних ваучерів, що дає можливість отримати знижку при купівлі необхідних товарів. 710 бджолярів скористалися перевагами цієї програми.

Як повідомив Дмитро Миколаїв, зовсім скоро стартує онлайн-курс бджоляра, слухачами якого зможуть стати всі бажаючі.

«Сьогоднішня ситуація вимагає ще більшої підтримки малого і середнього бізнесу з боку проекту, і ми шукаємо нові шляхи, ніж можемо допомогти бджолярам і виробникам плодоовочевої продукції», – зазначає Дмитро Ніколаєв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *