Виробники козячих сирів змушені шукати працівників по всій Україні

Одна з найбільших проблем українських фермерських господарств – це кадровий голод в сільській місцевості.

Про це в ефірі радіо «Колос» розповів глава господарства «Українець Агро» Микола Машук.

Машук зазначає, що «Українець-Агро» має чималі потужності з утримання тварин та виробництва сирів, але не може знайти потрібних фахівців. З 4 навколишніх сіл, де проживає 700 осіб, вдалося залучити тільки технолога з виробництва сирів. Що стосується роботи з тваринами – завдання виявилося дуже непростим.

«У Богуславі познайомився з Тетяною Сальновой. Вона все життя працювала з тваринами, прекрасно знає технологію варіння сирів. Спочатку залучали її як консультанта. Зараз Тетяна варить ексклюзивні сири за власними рецептами, які не поступаються імпортним зразкам », – розповідає керівник господарства.

Додає, що виробляють цілу лінійку сирів. Нещодавно представляли їх в Парижі на виставці SIAL, де дегустатори високо оцінили якість українського продукту.

Источник фото: Украинец Агро // Facebook

Джерело фото: Українець Агро // Facebook

«Людей в селах залишилося мало. Будинки пустують, молодь їде. Є школа, де всього-на-всього 56 дітей. Працювати нікому », – скаржиться фермер.

Спочатку господарство запрошувало до роботи місцевих. Однак вони не хочуть працювати, не знають дисципліни. «Чоловіки п’ють, жінки думають більше про своє господарство, просто відсиджуючи на роботі по 8 годин. Я змушений брати на роботу людей по всій Україні на вахтовий метод – два тижні через дві », – говорить він.

Тим не менш, є і позитивна тенденція – поступово до роботи в українському селі повертаються заробітчани. Їм пропонують гідні умови праці і зарплату, житло і навіть харчування за рахунок роботодавця.

Источник фото: Украинец Агро // Facebook

Джерело фото: Українець Агро // Facebook

Крім того, господарство починає шукати майбутніх співробітників серед студентів профільних навчальних закладів. Зокрема, «Українець Агро» налагоджує співпрацю з Немішаєвського коледжем.

«Зустрілися зі студентами та викладачами, я спробував сири, які вони варять, і домовилися про можливість проходження практики у нас, – каже Машук. – У Немішаєвського коледжі добре вчать теорії, тому пропоную студентам пройти практику у нас і отримати практичні знання та вміння ».

Директор Немешаевского коледжу Володимир Альохін додає, що з проблемою дефіциту кадрів стикається безліч фермерських господарств.

«Але добре, що фермери зрозуміли – без участі роботодавця не отримати хорошого працівника. І долучаються до спільного навчання студентів », – говорить він.

Зі свого боку Машук додає, що готовий ділитися досвідом зі студентами, які будуть любити свою роботу, мають бажання вчитися, будуть дисциплінованими і чесними.

На порядку денному у фермера – знайти ще одного зоотехніка і технолога з переробки молока, доглядачів за тваринами, сироварів.

«Ми плануємо тримати 600 дійних кіз (є доїльний зал на 24 кози, виручених цех на 700 л і 170 л). Побудуємо ще один варильний цех. Тому потрібно мінімум 6-8 чоловік для догляду за тваринами, 2 зоотехніка, ветеринара, і як мінімум 4 людей – на сироварню », – розповів він.

Для довідки: господарство «Українець Агро» розташоване в Богуславському районі Київської області. Засноване в 2008 році, займається розведенням дрібної рогатої худоби та виробництвом продукції з козячого молока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *