Виробники грибів заявляють про критичну ситуацію з транспортом

Грибні ферми в Україні зіштовхнулися зі зростанням вартості доставки сировини і продукції внаслідок дефіциту пального в Україні.

Про це йдеться у повідомленні UMDIS.

«Пальне відсутнє на більшості заправних станцій, а там де воно є в наявності – багатогодинні черги. В цих умовах з’явився чорний ринок пального, де ціни доходять до 75 грн/л», — говориться у повідомленні.

Як зазначають грибні ферми, перевізники збільшили ціни на доставку за останні два тижні на 15-20%, мотивуючи це проблемами з пальним. Зараз ціна на перевезення приблизно у двічі більша, ніж була на початку року. Хоча переважній більшості наразі вдається знайти транспорт, є побоювання що якщо ситуація не вирішиться найближчими днями, постачання можуть бути зірвані.

Як повідомили у відділі продажу найбільшого компостного заводу в Україні Agaris, станом на 10 травня поточного року всі постачання відбуваються за планом, хоча клієнти повідомляють про критичну ситуацію з транспортом.

«У собівартості грибів, не враховуючи витрати компостних виробництв, витрати на пальне і доставку у 2021 році складали від 15% до 20%. Тепер, враховуючи актуальні ціни на пальне та збільшення вартості доставки, ці цифри можуть значно зрости», — прогнозують експерти.