Виробник жимолості на Житомирщині планує розширюватися

Фермер Андрій Ковальчук, котрий вирощує 2,6 га жимолості в Новоград-Волинському районі Житомирської області, має намір розширювати плантації.

Перші врожаї він продав за ціною 200-350 грн / кг і не зміг задовольнити попит, пише AgroTimes з посиланням на журнал «Плантатор».

Зараз фермер вирощує 4 сорти: «Бакчарскій велетень», «Дочка велетня», «Восторг» та «Югана».

«Ягоду продавали на свіжому ринку по всій Україні, – розповів Андрій Ковальчук. – Урожай продали повністю, до ягідки, ще й не вистачило. Було дуже багато заявок ».

За словами ягідника, ціна реалізації жимолості становила від 200 до 350 грн / кг ($ 7,6 -13,3), тобто на рівні з лохиною. І навіть вище.

«Ми плануємо садити жимолость на нових плантаціях, – поділився Андрій Ковальчук. – Ринок вимагає як ранніх, так і середніх і пізніх сортів. Люди спробували жимолость, їм сподобалося. Отримали більше інформації від нас, почитали те, що писали в ЗМІ. Почали надходити хороші заявки. Ми будемо розширюватися, готуємо для цього ділянки ».

За його словами, планує висаджувати більше нових сортів, зокрема канадської селекції: «Бореалис Бьюті», «Бореалис Біст (Бест)» і «Бореалис Близзард», які мають різний термін дозрівання – від середнього до пізнього. Плюс нові сорти російської селекції з поліпшеними смаковими якостями, придатні для механічного прибирання, з гарною транспортабельністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *