Виробник: Ягідники в цьому році очікують дві загрози

У зв’язку з аномально теплою зимою і весною вегетація лохини та інших ягідних культур почнеться раніше.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів директор підприємства «Ягоди Галіївці» Олег Шишмарев.

За його словами, в такій ситуації перед рослинами стоять дві загрози. Перша з них – це зворотні заморозки.

«Наприклад, в нашому господарстві в минулому році дуже постраждали рослини: на голубиці почорніли верхівки. Вони вже були розкриті, з листочками. Сталося це 6 квітня через температури -12 ° C вночі. Тому минулої осені ми використовували спеціальні добрива, в складі яких є речовини, здатні зменшити наслідки такого стресу для рослин », – додав він.

Другою загрозою Шишмарев назвав посуху. За його словами, проблема з вологою спостерігається вже зараз.

«Ягідники будуть сохнути, тому аграрії зараз повинні думати про стратегічні запаси води. Господарства, подібні до нашого, мають системи крапельного зрошення для рослин, але для їх функціонування ми повинні подбати про безперервному забезпеченні водою », – зазначив він.

Наприклад, на його думку, можна будувати штучні водойми для забезпечення своїх плантацій, використовувати спеціальні препарати, які здатні довше утримувати вологу в ґрунті і зменшити потребу в воді для поливу на 30-40%.

До слова, в минулому році на Волині аграрії вже зіткнулися з проблемою забезпечення водою. В регіоні почали пересихати річки і озера. В цьому році проблема набуде більшого поширення по території країни, підсумував директор підприємства «Ягоди Галіївці».

Для довідки: ТОВ «Ягоди Галіївці» розташоване в Житомирській області, має 20 га насаджень лохини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *