Виробник ягід налагодив механізований збір обліпихи

Фермерське господарство «Ніжин Агроінвест» впровадило механізований збір обліпихи. Спочатку зрізують плодоносні гілки, потім піддають їх шокового заморожування і за допомогою спеціальних механізмів відокремлюють ягоди від гілок.

Про це повідомляє AgroTimes з посиланням на журнал «Плантатор».

У ФГ «Ніжин Агроінвест» близько 10 га обліпихи. Крім основних сортів «Чуйська», «Бурштинова», «Велетень», «Клара», в минулому році висадили сорт «лейкореї» і планують розширювати плантації.

«Ідею посадити обліпиху нам підказав чеський партнер, – зазначив глава ФГ« Ніжин Агроінвест »Андрій Білий. – Тоді ще обліпиха в Україні була не надто популярна, а європейці її купують охоче. Щоб сформувати велику товарну партію, частина продукції беремо у своїх партнерів – фермерів СОК «Дари Чернігівщини».

Він також зазначив, що обліпиха – невибаглива, нескладна в вирощуванні, стійка до шкідників і хвороб, єдиний нюанс – дає урожай вона раз у два роки. Крім того, ця культура дводомна, тому необхідно це враховувати при посадці.

Оскільки ягоди обліпихи досить дрібні, збирати її на свіжий ринок дорого. Однак для продажу замороженої продукції можна механізувати цей процес.

«Збір ягід ми проводимо зі зрізаних гілок, – прокоментував Андрій Білий. – Для рослини це нешкідливо, навіть навпаки: така обрізка стимулює ріст молодих пагонів. Гілки з ягодами піддаємо шокового заморожування. Після цього за допомогою спеціальних механізмів відокремлюємо ягоди від гілок. Взагалі намагаємося якомога більше механізувати процес вирощування і переробки ягід: чим менший відсоток людської праці, тим нижче виходить собівартість продукції ».

Аграрій зазначив, що кілька років тому господарство побудувало сучасний цех шокової заморозки (-38 ° C), і тепер завдяки цій технології отримує ідеальну за своїми характеристиками продукцію.

Для довідки: ФГ «Ніжин Агроінвест» – це 40 га площі, на якій вирощують полуницю, малину, обліпиху. Зараз ФГ офіційно об’єднав 12 фермерів з Чернігівської, Сумської та Вінницької областей. Власна фабрика надає можливості якісно, ​​відповідно до вимог клієнта, заморожувати до 1000 тонн продукції в рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *