Виробник: Україна здійснила прорив на китайський ринок крохмалю

Україна встановить історичний рекорд з експорту картопляного крохмалю в сезоні-2020/21 (вересень-серпень).

Про це повідомляє EastFruit.

Як зазначається, тільки за перші п’ять місяців поточного сезону країні вдалося експортувати майже в три рази більше цієї продукції, ніж за весь попередній маркетинговий рік. Тим часом, імпорт картопляного крохмалю в Україні різко знизився, а торговий баланс країни може вперше вийти на позитивні показники як мінімум за останні 5 років.

Тільки за період з вересня 2020 по січень 2021 року Україна змогла експортувати практично 1,1 тис. Тонн картопляного крохмалю, тоді як за попередні сезони обсяги експорту за весь маркетинговий рік коливалися в межах 100-400 тонн.

Ключовим і практично єдиним ринком збуту українського картопляного крохмалю за кордоном в поточному сезоні став Китай, який імпортував близько 95% від усього українського експорту і вже встиг встановити новий рекорд імпорту з України. Тільки з вересня 2020 по січень 2021 року в Китай було відправлено понад 1 тис. Т української продукції.

«З одного боку, Україна дійсно вдалося здійснити справжній прорив на китайському ринку картопляного крохмалю за останні кілька сезонів, і вже зараз можна сказати, що Китай стає основним експортним напрямом для української галузі, – повідомляє директор ПМП« Вимал »Сергій Самоненка. – Але насправді за лаштунками експорту українського крохмалю в Китай захована проблема – українські виробники просто викинуті з власного ринку демпінговим імпортом з Республіки Білорусь. Продажі на внутрішньому ринку приносять прямий збиток, і експорт в Китай – це хоч якась можливість надати економічну доцільність виробництва картопляного крохмалю в Україні ».

Однак, за його словами, поточний обсяг імпорту українського картопляного крохмалю в 1,1 тис. Т має мінімальний вплив на ринок Китаю і виглядає незначним в порівнянні з імпортом з ЄС.

«Якість українського крохмалю – це один з найголовніших чинників українського прориву на китайському ринку. Яскравим підтвердженням високої якості картопляного крохмалю, поставленої з України в Китай, можуть служити вже задокументовані факти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *