Виробник: Мигдаль ефективніше фундука на Півдні України

Вирощування мигдалю на Півдні України буде більш ефективним, ніж фундука, адже культура стійка до посухи.

Таку думку в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» висловив керівник ФГ «Прайм Фрут» Петро Далаков, пише AgroTimes.

Він зазначив, що підприємство 6 років вирощує в Одеській області мигдаль італійських сортів.

«У випробувальних насадженнях є три самопильні італійських сорти солодкого мигдалю: Белона, Антонета і третій, точна назва якого нам невідомо, – розповів він. – Спостерігаємо їх вже 6 років. Сортам властиві пізні терміни цвітіння, яке в умовах нашого господарства (Татарбунарський район) настає в кінці квітня.

Навесні 2020 р дерева сорту Антонета під час цвітіння витримали заморозки -6 ° C і зав’язали урожай, який згодом успішно дозрів ».

Петро Далаков зазначив, що господарство справило для себе посадковий матеріал на карликовій підщепі Rootpac 20 і планує закласти інтенсивний сад з компактними кронами. Їх урожай можна збирати виноградозбираль комбайном.

Також в «Прайм Фрут» збираються виготовити для себе і саджанці мигдалю на підщепах GF-677, маньчжурського персика і Cadaman, щоб порівнювати ефективність плодоношення сортів.

Очікується, що на карликовій підщепі Rootpac 20 закладений восени сад дасть перші плоди вже восени наступного року.

«По перспективності мигдаль можна порівняти з такою популярною нині культурою, як фундук, проте в умовах Півдня мигдаль буде ефективніше, адже він більш стійкий до посухи, також і повітряної», – вважає Петро Далаков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *