Виробник: Малі ягідні господарства виживуть тільки за рахунок мінімізації витрат

Багато виробників на хвилі загальної популяризації лохини взагалі не замислюються про те, що вони роблять – вони не розуміють: що, як і навіщо вони створюють.

Таке мненеіе висловив директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» Євген Харлан, передає SEEDS.

За його словами, виробників потихеньку стає все більше і більше, але вони все розрізнені, роблять якісь речі, але до одного й того ж, однозначно не йдуть.

«Спілкуючись з людьми на ринку, я бачу одиниці тих, хто чітко намалював собі« картинку »і йде до неї. Я не хочу сказати, що моя позиція правильна, або чия-небудь інша, але у людей має бути бачення того, що вони створюють. Не просто: ось я зараз посаджу 20 гектарів лохини, а далі – розберемося », – поділився Харлан.

Він зазначив, що для себе намалював 2 моделі господарств, які можуть існувати сьогодні: до 20 гектарів і більше 100. Вони кардинально відрізняються – використовуються абсолютно різні підходи.

«Мені здається, що малі господарства можуть бути конкурентними і зможуть вижити на цьому ринку тільки за рахунок постійної мінімізації постійних витрат. Але людина з невеликим полем і інвестиціями, заходячи в такий проект, повинен чітко розуміти, що в цьому підприємстві він – цар і бог, при цьому він же бере на себе величезну кількість ризиків, з якими пов’язане таке підприємство.

Для людей, які націлені на цей бізнес, каналами збуту можуть стати, швидше за все, HoReCa, ринки, базари – там, де швидкі прийняття рішень, без довгострокового планування, без продумування ідей пов’язаних з упаковкою та іншими деталями », – зазначив Євген Харлан.

«Здавалося б, краще створювати велике підприємство і масштабироваться, тоді ти зможеш дозволити собі набрати людей, займатися сертифікацією. Але і тут починається свій замкнутий круг. З’являються питання з холодильником. Холодильник сам по собі не дає доданої вартості. Ти на ринку знаходишся в тому ж ціновому сегменті, що і всі інші. І існування сортувальної лінії не їсти питання збільшення вартості кінцевого продукту – це належна необхідність тільки для того, що б починати працювати з великими обсягами.

При цьому багато хто не замислюються про те, що термін окупності твого проекту, якщо ти інвестуєш кошти в ці проекти, істотно збільшується », – вважає директор зі стратегії та розвитку ТОВ« Нікдарія »Євген Харлан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *