Виробник: Додаткова вартість на органіці становить 22%

На полицях торгових мереж додаткова вартість на органіці становить 22% в порівнянні з вартістю традиційного продукту.

Про це повідомив директор ТОВ «ВЛТ Флора» Віталій Подольніков під час регіонального форуму «Органічна Україна 2021. Київ».

«Наша компанія займається вирощуванням органічної ягоди. На поточний момент виробляємо жимолость, лохину і суницю, в майбутньому залишимо тільки лохину. Для ягодоводов Київської області основними проблемами явлется вартість оренди землі та пошук робочої сили », – розповідає Віталій Подольніков.

За його словами, реалізація ягід обов’язково вимагає продажів в супермаркетах, оскільки точкові продажу впираються в високу вартість логістики.

«Органіка – це продукція краще і якісніше, ніж традиційна, але при цьому органічне виробництв – це менша врожайність. У продажах неоходімо формувати додану вартість, і для нас – це якість ягід: фасування, калібрування, швидкість поставки. Хоча у органіки додаткова вартість невисока, в першу чергу через те, що дана продукція не популяризується належним чином », – зазначає Віталій Подольніков.

Він переконаний, що органічним виробникам потрібна не регіональна, а серйозна національна підтримка.

«Аграрії повинні отримувати страхування врожайності, мати спецрежим ПДВ, програми дотацій повинні бути більш позрачний і працювати для всіх, а не вибірково», – зазначає Віталій Подольніков.

Також, на його думку, важливо на законодавчому рівні встановити пропорційну частку органічних продуктів в обсягах продажів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *