Виробник: COVID знищив 500 равликових ферм в Україні

Ще 1,5 роки тому в Україні налічувалося 700 равликових ферм, наразі залишилося близько 200. На цей вид бізнесу дуже вплинула пандемія.

Про це розповів один з піонерів професійного равликівництва, власник господарства «Равлик-2016» Сергій Данилейко під час мітапу «Равликові ферми та равликівництво: найкращі агропрактики».

«Це нелегкий бізнес: якщо пощастить, то окупність настає на другий рік. Але є безліч нюансів, які можуть призвести до загибелі всього стада навіть у досвідченого виробника. У равівництві одна помилка створює наступну, і зрештою виробник-початківець отримує 100% невдач, тому потрібно намагатися уникати помилок із самого початку, щоб не усувати їх потім у процесі діяльності», — зазначає Сергій Данилейко.

Він додає, що свого часу через відсутність необхідних знань та досвіду за перші три роки завдав збитків на загальну суму близько 100 тис. євро.

«Незважаючи на сьогоднішні труднощі, пов’язані з пандемією, на Україну чекає друга хвиля цього бізнесу. Він розвиватиметься ще найближчі 10 років, оскільки обсяг світового ринку равлика становить понад 60 тис. т», – прогнозує Сергій Данилейко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *