Винороби Закарпаття називають поточний сезон найгіршим за 10 років

2020 рік був, мабуть, найгіршим для виноградарства і виноробства. Цьому не сприяли ні погодні умови, ні інші фактори.

Про це розповідають винороби Закарпаття, пише Mukachevo.net.

Зокрема, через карантин відмінили багато фестивалів, де більшість приватних виноробів збуває свою продукцію. Постраждали і великі підприємства.

В виноробної компанії «Шато Чизай» (м Берегово) також говорять, що нинішній сезон для виноробів – один з найгірших за останні десятиліття. Виною тому пізні різкі морози, які вдарили в квітні вже під час розвитку кущів. А влітку виноградні кущі постраждали через холод і вологи.

Про нинішній неврожай говорять і дрібні підприємці. Зокрема, на винних підвалах сім’ї Урста, що в селі Бене на Берегівщині (на фото). Тут планують отримати тільки 30 тис. Л вина, хоча в минулі роки вдавалося виробляти до 50 тис. Л. Винороби Ужгородщини та Мукачівщини кажуть, що втратили до третини врожаю на деяких ділянках.

За спостереженнями аграріїв, через посуху на більшості виноградників в цьому році в порівнянні з минулим врожайність знизилася на 25-40% (в 2019 році було зібрано близько 100 тис. Т).

З урахуванням ймовірного продовження опадів кампанія зі збору винограду, ймовірно, триватиме як мінімум до середини жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *