Виноград вышел в лидеры по росту цен на рынке фруктов и ягод Украины

Виноград в січні 2020 року став лідером за темпами зростання цін на українському ринку свіжих фруктів. З середини січня ціни на популярний сорт винограду «Кишмиш» зросли в 1,5 рази.

Про це повідомили в департаменті «Аналітика» оптового ринку «Шувар».

«Зростання ціни в січні – звичайна ситуація для ринку винограду, при цьому попит на виноград в цьому сезоні помітно збільшився. Підтвердженням цієї інформації є офіційні дані зовнішньої торгівлі, які свідчать про те, що в цьому сезоні Україна вже імпортувала в 1,5 рази більше винограду, ніж рік тому », – йдеться в повідомленні.

Руководитель департамента «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман зазначила, що зростання імпорту винограду в цьому сезоні був зафіксований не тільки в зимовий період, з серпня по листопад, тобто в сезон збору власного врожаю, зовнішні поставки майже в 2 рази збільшили обсяги.

«Обсяг імпорту в першій половині сезону є рекордним як мінімум за останні 5 років. Іншими словами, споживання винограду в країні збільшується – це чудова можливість для українських фермерів, якої поки користуються імпортери », – констатувала експерт.

Станом на 22 січня 2020 року в терміналі «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар» столовий виноград пропонується по 60-67 грн / кг (2,31-2,58 € / кг). Рік тому виноград також почав дорожчати з середини січня і тенденція до зростання зберігалася до кінця зими. У цьому сезоні виноград на «Шуварі» пропонується мінімум на 10% дешевше, ніж рік тому, оператори ринку пов’язують це зі зростанням обсягів імпорту.

Туреччина залишається головним постачальником винограду в Україну, з цієї країни завозиться до 80% всього винограду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *