Вікно можливостей для гречки – 50 млн грн

Серед напрямків державної підтримки на 2021 рік уряд визначив окремою статтею виробництво нішевих культур. Цього року сільгоспвиробники, які будуть вирощувати гречку, можуть розраховувати на субсидію.

Про це AgroPortal.ua повідомив виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

«У Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільгоспвиробників, прописана програма, спрямована на розвиток нішевих культур. У 2021 року таку підтримку отримає тільки гречка, а в наступні роки планується додати такі культури як жито, овес і просо », – зазначає Сергій Громовий.

Він пояснює, що дотації виплачуватимуться сільгоспвиробникам шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на 1 га посівів гречки. На таку виплату можуть розраховувати сільгоспвиробники незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи. «Відповідно до затвердженого порядку одна юридична особа може отримати дотацію не більше ніж на 300 га посівів гречки. Виплата на 1 га становить 3500 грн. Аграрії можуть розраховувати на перерозподіл коштів з програм, які не зможуть освоїти кошти. Гречкосії, якщо будуть активно подавати заявки, зможуть отримати більше, і навпаки, якщо не подадуть потрібної кількості заявок, то заброньовані для них кошти будуть передані на органічне землеробство або вівчарство », – пояснює Сергій Громовий.

На його думку, у аграріїв є ще два тижні, щоб спланувати виробничі програми і включити гречку в сівозміну, адже, як правило, цю культуру починають сіяти з 1 травня.

Якщо фермери відчують потребу посіяти гречку, то площі можуть значно змінитися.

Сергій Громовий зазначає, що попередньо на 2021 рік заплановані посіви гречки становлять всього лише 80 тис. Га, тобто площі на рівні минулого року. Він звертає увагу, що це половина обсягу від потреби України, адже для забезпечення потреб внутрішнього ринку потрібно сіяти не менше 150 тис. Га гречки. Тоді ця крупа буде в достатній кількості і за доступною для споживача ціною.

Міжнародна асоціація гречки закликає аграріїв скористатися наданою можливістю і збільшувати посіви культури, оскільки в цьому році у нас для цього сприятлива кон’юнктура.

«По-перше, якщо порівняти соняшник і гречку, то ці дві культури мають майже однакову ринкову ціну – 23-24 тис. Грн / т, але при цьому витрати на виробництво соняшнику значно вище. Гречка ж є найдешевшою культурою в виробництві: технологічна собівартість 1 га становить 6-8 тис. Грн / га. До того ж врожайність гречки становить 2-2,2 т / га », – зазначає Сергій Громовий.

Також він звертає увагу, що останнім часом для аграріїв лімітуючим фактором є волога. Зараз грунт зволожена на глибину всього 1 м, в нижніх шарах води немає. При цьому соняшник і кукурудза використовують вдвічі більше води, ніж гречка, у якій коренева маса знаходиться на глибині до 1 м.

Тому агрономічні показники і ринкові ціни сьогодні роблять гречку економічно ефективної культурою. Додатковою привабливості їй надає субсидію від держави в розмірі 3500 грн / га.

«Хочемо подякувати уряду за те, що відкрили вікно можливостей для гречкосіїв, сподіваємося, що цей рік буде переломним і вдасться відродити попередні обсяги виробництва гречки. Оскільки останні 4 роки були для цієї культури кризовими: відбулося зменшення площ посівів з 180 тис. Га до 77 тис., А через подорожчання споживання українцями гречки знизилося з норми в 7 кг в рік на душу населення до 1,5 кг в рік », – говорить Сергій Громовий.

Для довідки: заявки на отримання субсидій сільгоспвиробникам потрібно подати до 15 жовтня в обласні комісії. Необхідний пакет документів: заявка на отримання субсидій, довідка з банку про відкриття поточного рахунку, акт про висіві насіння, заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма №4 с / г), акт про збір врожаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *