Верховна Рада 16 січня прийняла закон з поправками до Податкового кодексу, який передбачає в тому числі скасування так званих “соєвих правок”, через які експортери сої та ріпаку втратили право на відшкодування податку на додану вартість (ПДВ).
Законопроект №1210 з техніко-юридичними правками підтримали 283 народних депутата.
До другого читання в законопроект були внесені і враховані ідентичні правки: №2123 авторства глави податкового комітету парламенту Данила Гетманцева і №2124 зареєстровані групою депутатів, серед яких глава аграрного комітету Микола Сольський, щодо скасування “соєвих правок”.
Як повідомлялося, в грудні минулого року президент України Володимир Зеленський закликав уряд і парламент ухвалити закон про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих “соєвих правок”.