Вартість житла в Києві і доходи населення ростуть пропорційними темпами – звіт про фінстабільності НБУ

Вартість житла в Києві і купівельна спроможність населення зростають співмірні темпами, а співвідношення ціни до річного доходу знаходиться на нижчому рівні за останні 10 років, констатується у звіті про фінансову стабільність Національного банку України.

“Хоча вартість житла зростає, воно все ж залишається доступним за відносними показниками. Ціни і доходи населення ростуть порівнянно. У першому кварталі 2021 року купівельна активність на ринку житла була майже на десяту частину вище п’ятирічного середнього за перший квартал”, – йдеться в звіті НБУ .

Згідно з прогнозом, зростання доходів населення, поступове відновлення іпотеки та зниження прибутковості депозитів будуть стимулювати зростання попиту на житло. У той же час тривала реалізація реформи містобудівного контролю може скоротити кількість нової пропозиції, що, в свою чергу, впливає на зростання цін: у квітні-+2021 темпи зростання цін в Києві перевищили 10% за рік.

Як повідомляє НБУ, в січні-травні в Україні було видано 213 дозволів на будівництво та 253 сертифіката про прийняття в експлуатацію нового багатоквартирного житла. Крім того, за останній рік лише половина заявок на дозволи були схвалені.

“Середньорічна співвідношення між дозволами і сертифікатами становить близько 3 до 4, що в порівнянні з міжнародним рівнем є досить низьким показником і може свідчити про повільні темпи зведення нового житла в майбутньому”, – вважають в Нацбанку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *