Вартість кави досягла десятирічного максимуму: зниження не прогнозується

Дефіцит врожаю кави в Бразилії продовжує позначатися на цінах, які постійно зростають. Про це повідомляє UBR.ua

У середині листопада ціни на каву на біржах досягли максимального значення за останні десять років. До цього призвели заморозки на бразильських плантаціях і витрати на логістику, що значно збільшилися.

Трейдери користуються моментом і намагаються максимально заробити на тлі зростання попиту та дефіциту врожаю з Бразилії. Хоча ситуацію намагається виправити якісну каву з інших країн

“У зв’язку з дефіцитом бразильської кави виник ажіотаж на каву інших країн-виробників, і весь ринок пішов у зростання”, – заявив директор компанії Foundation Cofee Roasters Тимур Козонов.

За його словами, у дев’ять разів зросли також ціни міжнародної доставки контейнерів. Але незважаючи на заморозки, урожай кави в Бразилії був зібраний вище за середню. Кліматичні катаклізми можуть негативно вплинути на врожай наступного року, що може призвести до ще більшого подорожчання цієї продукції.

“Найближчі кілька місяців зростання однозначно продовжиться, а ось із лютого, коли азіатські країни почнуть давати інформацію про фактичні збори врожаю, можна буде сподіватися на зворотний тренд”, – вважає Козонов.

Причому на ринку присутнє чимало якісної кави з інших країн, але ціни все одно продовжують рости. Це може незабаром привести і до подорожчання «чашки» у роздробі.

Нагадаємо, Бразилія — провідний виробник кави у світі, країна дає близько 35% світового врожаю. Однак вона пережила серію екологічних каталізмів, які призвели до подорожчання цієї продукції. У країні сильна посуха на початку сезону зменшила кількість кавових ягід, а згодом вдарили сильні морози. Кавовим деревам може знадобитися до п’яти років, щоб дозріти, тому знадобиться кілька сезонів, перш ніж стане ясний масштаб збитків.

Експерти вважають, що зростання вартості арабіки та робусти пов’язане не лише з поганими погодними умовами в Бразилії, а й з протестами в Колумбії. Заворушення призводять до порушення ланцюжків постачання кави: протестуючі блокували дороги і порти, тому кава на деякий час затрималася у сховищах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *