Вакантність київських офісів в 2020р склала 12,5% – NAI Ukraine

Частка вільних площ на ринку офісної нерухомості Києва за підсумками 2020 року склала 12,5%, тоді як в попередньому році цей показник становив 9%, повідомила компанія NAI Ukraine.

“Не дивлячись на досить значну нова пропозиція в 2020 році – майже 80 тис. Кв. М – і звільнення площ у зв’язку з кризою, офісний ринок витримав удар на увазі відкладеного попиту і попередніх договорів оренди. Загальна вакантність ринку не показала драматичного зростання – 12, 5% за підсумками року в порівнянні з 9% на кінець 2019 го “, – констатується у звіті компанії. За даними NAI, орендні ставки на ринку офісів знизилися в середньому на 20% за підсумками 2020 року: до $ 20-30 / кв. м в класі “А”, до $ 12-23 / кв. м в класі “В”.

Крім того, знижки на оренду до 50%, встановлені в ряді об’єктів через карантин навесні, до осені переважно вже не діяли. Серед найбільших угод в 2020 році експерти називають оренду офісу Vodafone в БЦ Sigma (7,5 тис. Кв. М), EvoPlay в БЦ по вул. Лейпцігській (4,5 тис. Кв. М), переїзд Frag Lab в БЦ “Венеціанський” (3,6 тис. Кв. М). За попередніми даними, обсяг валового поглинання офісів Києва в минулому році склав близько 85 тис. Кв. м.

У той же час запланований обсяг нової пропозиції (близько 370 тис. Кв. М) і зростаюча популярність гнучких офісів продовжить посилювати конкуренцію на ринку в 2021 році. Традиційні офіси можуть відчути брак попиту і, як наслідок, зниження орендних ставок, вважають експерти NAI. “У 2021 році, швидше за все, продовжить превалювати формат віддаленої роботи: це в повній мірі справедливо для першого півріччя, з другого – висока ймовірність поступового повернення до роботи в офіси.

Це питання швидкості та ефективності вакцинації і карантинних заходів. Проте досвід ефективної роботи онлайн привнесе зміни в організацію офісних просторів назавжди – різні гібридні моделі (віддалена робота частини співробітників, поєднання оффлайн і онлайн робочих днів у тижні з хот-дескінгом і т. д.), швидше за все, продовжать мати місце і після стабілізації ситуації з пандемією “, – прогнозують в компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *