Вакантність київських офісів в 2020 р зросла до 20% – UTG

Вакантність столичних офісів виросла до 20% в 2020 році, при цьому заявлені орендні ставки не змінилися, повідомив керуючий партнер UTG Offices Володимир Гелюта.

За його словами, карантин стимулював бажання багатьох компаній оптимізувати знімаються офісні площі і їх перехід на гібридні форми роботи. Спроби домовитися про знижки або ротації не завжди були успішні, наслідком чого стало зростання вакантності в цілому по ринку вдвічі, до 20%.

“Ще вище вакантність в бізнес-центрах” В “і” С “класу, бізнес-центрах старого зразка, і звичайно там, де відмовилися йти назустріч своїм орендарям. Але є і такі, які під час карантину не втратили жодного орендаря або оперативно встигли їх обертатися – у них вакантність практично на нульовому рівні “, – цитується в прес-релізі Гелюта.

Згідно з ним, найчастіше свої площі скорочували IT-компанії, оскільки вони виявилися найбільш підготовленими до тривалого віддаленого формату роботи.

“Деякі компанії продуктового, агро- і виробничого секторів тільки покращували свої офіси – збільшували площу або переїжджали на аналогічний метраж, але в кращі умови за ту ж вартість квадратного метра”, – повідомив Гелюта.

За словами експерта, заявлені ставки оренди практично не змінилися, проте є стійкий тренд на індивідуальний підхід, коли в залежності від умов і домовленостей ставка може знижуватися до 15-30% від заявленої вартості об’єкта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *