В умовах нового клімату експерти радять вирощувати ефіроносні культури

Зона ризикованого землеробства в Україні зміщується на 200-300 км на північ, а це вимагає змін видовий і сортовий структури посівів культур, строків посіву та густоти рослин.

Про це повідомив професор Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук під час конференції «Український трав’яний бізнес», організованої Фондом «ЛАСКА» за фінансової підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Михайло Федорчук відзначив, що в найближчі 10 років зима буде такою ж теплою, як в цьому році. Зростають суми ефективних температур, і сільгоспвиробникам потрібно шукати нові культури. У нашому новому кліматі себе прекрасно почувають ефіроносні культури. Експерт вважає, що при таких умовах шавлія лікарська аграрії можуть вирощувати, як люцерну.

«Наприклад, сорт Шанс має середню врожайність п / я сировини (листя) 21,2 ц / га, насіння – 3,1 ц / га, вміст ефірної олії в сировині становить 1,8%. Ефірна олія містить більше 20% камфори. Маса 1000 насінин 8,0 г », – зазначає Михайло Федорчук.

За його словами можна вирощувати шавлія мускатний, що інтродуковані в Україні як перспективна харчова пряносмакових культура. Шкідниками і хворобами вона не пошкоджується. Є цінною ароматичної культурою, використовується в харчовій і переробній промисловості в свіжому і сухому вигляді.

Урожайність зеленої маси – 22,0-25,0 т / га, насіння – до 400 кг / га. Шавлія відноситься до посухостійких рослин, разом з тим вона чутлива до зволоження, особливо в період проростання насіння. Вона поглинає води в 3,5, а плодова оболонка – в 40 разів більше своєї маси. До грунтів шавлія мускатний маловимоглива. Її можна вирощувати навіть на бідних кам’янистих грунтах, але краще для неї чорноземи і карбонатні суглинкові грунти, менш придатні легкі піщані.

«Ще одна цікава рослина – иссоп звичайний або лікарський. У південних регіонах иссоп може дати два врожаї сировини, для цього рослині після першого укосу потрібно зрошення й підгодівлі мінеральними добривами.

У Миколаївській області середня врожайність зеленої маси ісопу лікарського другого року використання становила 26,5 т / га, сухої маси – 6,92 т / га », зазначає Михайло Федорчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *